Siirry suoraan sisältöön

Osta nyt, maksa myöhemmin! Puhelin, pyörä tai grilli, mutta saldo on vähissä. Onneksi on Walley ja pitkä maksuaika.

Katso lisää
Prisma.fi etusivu
Ostoskori
Ohita tuotekuva
    Actuelle

    Actuelle naisten alushousut Maxi Basic 2-pack

    rating4/5

    (8)reviews

    14,95 €

    7,48 €/kpl

    Valittu väri: MUSTA

    Valittu koko: Valitse koko

    Nouto myymälästä

    Ilmainen

    Valitse ensin tuotteen koko

    Toimitus

    Alk. 4,95 €

    Valitse ensin tuotteen koko

    Tuotekuvaus

    Naisten maxi-malliset alushousut kahden kappaleen pakkauksessa. Alushousuissa on korkea vyötärö ja kapea vyötärökuminauha Actuelle-logotekstillä. Materiaali on pehmeää puuvillasekoitetta. Hyvä istuvuus. Mukavat alushousut jokapäiväiseen käyttöön.

    Lisätietoja

    Tuotteella on OEKO-TEX®-sertifikaatti. Valitsemalla puuvillatuotteitamme tuet S-ryhmän panosta Better Cotton -aloitteen missioon. Tämä tuote on hankittu massatasejärjestelmän kautta, joten se ei välttämättä sisällä Better Cotton -puuvillaa. Lue lisää täältä: https://s-ryhma.fi/vastuullisuus/eettinen-toimintatapa/tekstiilituotteet. S-ryhmä on kehittänyt omien tuotteidensa vastuullisuutta jo pitkään. Esimerkiksi S-ryhmän omien merkkien ja oman maahantuonnin tekstiilituotteet valmistetaan vastuullisuusauditoiduissa tehtaissa. Tavoitteena on, että vuoden 2025 loppuun mennessä kaikki omien merkkien ja oman maahantuonnin puuvillaa sisältävissä tuotteissa käytetty kuitu on vastuullisesti tuotettua eli luomua, kierrätettyä, Reilua kauppaa tai Better Cotton -aloitteen mukaisesti hankittua. Lue lisää: https://s-ryhma.fi/vastuullisuus/eettinen-toimintatapa/tekstiilituotteet.

    Ominaisuudet

    Tuotekoodi
    6412988557874
    Korkeus (cm)
    32
    Leveys (cm)
    30
    Syvyys (cm)
    1
    Paino (kg)
    0
    Pakkauskoko
    2 kpl
    Valmistusmaa
    Portugali
    Materiaali
    95 % puuvilla, 5 % elastaani
    Pesu- ja hoito-ohje
    Pesuohje tuotteessa
    Sertifikaatit
    BCI (Better Cotton Initiative); Öko-Tex Merkki

    Arviot

    rating4/5

    • Nimetön

      rating1/5

      Hyvä malli, huono laatu. Yhdet housuista hajosivat jo ensimmäistä kertaa päälle pukiessa - resori repesi reunasta/kankaasta irti 10 cm matkalta. Toinen pari on vielä pysynyt ehjänä ja ne ovat ok, kunhan pysyvät ehjänä.

      2 vuotta sitten
    • Nimetön

      rating5/5

      Hyvät on! Mukavan tuntuiset, pehmeät. Ei purista mistään ja pysyvät paikoillaan. Hyvät on!

      2 vuotta sitten

    Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

    Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

    Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen