Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Ostoskori
Ohita tuotekuvat
    Fiskars

    Fiskars X-series lumilapio, teleskooppinen

    arvosana4,8/5

    (6)arviota

    44,90 €

    Nouto myymälästä

    Ilmainen

    Noudettavissa jopa 2 tunnin kuluessa

    Toimitus

    Alk. 4,95 €

    Saatavilla

    Tuotekuvaus

    Fiskars® X-sarjan™ -teleskooppivartisessa lumilapiossa on säädettävä varsi, jonka pituutta voi säätää käyttötarpeen mukaan. Leveän kuuppaosan avulla suurienkin lumimassojen siirtäminen onnistuu helposti ja tehokkaasti, niin ajo- ja kävelyteiltä kuin pienemmiltä poluiltakin. Vahvistettu kärkilista kestää kolme kertaa pidempään ja pureutuu lumeen vaivattomasti. Lumentyöntimen käyttö on helppoa kevyen alumiinivarren ja luistamattoman kädensijan ansiosta, joka tuntuu miellyttävältä käyttää kylmälläkin ilmalla. Ergonomisesti muotoillusta D-kahvasta saat tukevan otteen jopa paksuilla hanskoilla. Kestävä polymeerikuuppa kestää jopa -30°C asteen lämpötiloja ja sen kitkaa vähentävät ominaisuudet estävät lumen tarttumisen kiinni työskentelyn aikana.

    Ominaisuudet

    Tuotekoodi
    6411501410375
    Korkeus (cm)
    120
    Leveys (cm)
    36.2
    Syvyys (cm)
    19.4
    Paino (kg)
    1.554
    Pakkauskoko
    1 kpl
    Valmistusmaa
    Suomi
    Materiaali
    Alumiini
    Muut ominaisuudet
    • · säädettävä varren pituus
    • · vahvistettu kärkilista
    • · luistamaton kädensija
    • · kevyt anodisoitu alumiinivarsi
    • · kuuppa valmistettu tarttumattomasta materiaalista

    Arviot

    arvosana4,8/5

    • Nimetön

      arvosana5/5

      Erinomaiset ominaisuudet! Ostin tämän vajaa pari kuukautta sitten. Näin runsaslumisena talvena todella tehokas työkalu. Teleskooppivarsi monipuolistaa työntekoa ja auttaa mm. lumien pudotuksessa maasta käsin.

      3 vuotta sitten
    • Nimetön

      arvosana4/5

      Hyvä, jämäkkä lumilapio. Ostin tälle lumiselle talvelle pihan lumitöitä varten ja olen ollut tyytyväinen; lapio on jämäkkä, sopivan kevyt ja kuuppakin sopivan kokoinen - ei tule kauhottua liian isoa lumimäärää kerralla. Pari kuukautta lumitöitä takana ja hyvin on kestänyt. Pieni miinus varren pituussäädön lukitukselle: Lukitus aukeaa käytössä välillä itsekseen.

      3 vuotta sitten

    Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

    Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

    Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen